- Home
- »
- Our Products
- »
- New Items
New Items
Rainproof Led Power Supply
Product Price: Rs 700 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Details:
| Output Power | 200 W |
| Output Voltage | 12 V DC |
| Ingress Rating | IP54 |
| Input Voltage | 170 265 V AC |
| Output Type | Constant Voltage |
| Casing Material | Aluminium |
| Mount Type | Wall Mount |
| Protection | Over Temp, Over Voltage, Over Load, Short Circuit |
| Efficiency | 90 % |
Input Voltage:180-265VAC
Output Voltage: 12V @17A
Output power :200W
Protection: Over voltage, Over current,Short circuit current
Additional Information:
- Item Code: AE-200W-12RP
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 1 WEEK
- Packaging Details: Box packing
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Smps Power Supply
Product Price: Rs 600 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Details:
| Output Voltage (V DC) | 24V |
| Output Current (A) | 5A |
| Brand | AEPL |
| Output Power (W) | 60W |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Number of Outputs | Single |
| Input Voltage (V AC) | 230V AC |
| Housing | Enclosed |
| Series / Family | LRS |
OUTPUT: 12V/24V
Current: 3A/5A
Mounting: Din rail
Additional Information:
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 1 WEEK
- Packaging Details: BOX PACKING
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Power Supply Systems
Product Price: Rs 600 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Details:
| Technology | SMPS |
| Output Voltage | 12 V DC |
| Output Power | ≤100 W |
| Application | Industrial |
| Phase | Single Phase |
| Mounting Type | Panel Mount |
Additional Information:
- Item Code: AEPL
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 1 WEEK
- Packaging Details: BOX
Yes! I am InterestedRequest A Callback
OBD-II DIAGNOSTIC TOOL_2W 3W
Product Price: Rs 4,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Details:
| Usage/Application | 2 Wheelers |
| Voltage | 12 V |
SCREEN DISPLAY:128X64 PIXEL LCD
SELF DIAGONOSIS FOR ALL BS6 VEHICLE.
INCLUDING ALL BS6 VEHICLE COUPLER HARNESS.
MAKE IN INDIA
Additional Information:
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 1 WEEK
Yes! I am InterestedRequest A Callback